Wordpress Yapım Aşamasında Modu Eklentisi Kurulumu. RESİMLİ ANLATIM

Wordpress siteniz yayındayken içerik ve tasarım üzerinde düzenlemeler yapmak sorun oluşturabilmektedir. Bu durumda wordpress yapım aşamasında eklentileri bize yardımcı olmaktadır. Wordpress siteniz için konumuz yardımı ile yapım aşamasında eklentisini kurarak kullanıcıların site içeriğine erişimini engelleyebilirsiniz. Ayrıca eklenti yarımı ile açılış sayfası üzerinde kolayca düzenleme yaparak ufak bilgilendirmeler yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek wordpress yapım aşamasında eklentisini kolayca kurup aktif edebilir ve çalışmalarınızı içiniz rahat yürütebilirsiniz.

1- Öncelikle wordpress panelinizden Eklentiler > Yeni ekle bağlantısına tıklıyorsunuz.2- Ardından Anahtar Kelime bölümüne "fruitfulcode" (Yapımcı) kelimesini yazarak arama yapıyorsunuz.
 


3- Listelenecek eklentiler içerisinden Maintenance eklentisini Şimdi Kur bağlantısına tıklayarak kuruyorsunuz.
 


4- Ardından eklenti wordpress'in sitesinden otomatik olarak indirilerek kuruluyor. Hemen aşağıdaki bağlantıdan Eklentiyi Etkinleştir bağlantısına tıklayarak eklentiyi etkin konuma getiriyorsunuz.
 


5- Eklentiyi kurduktan sonra sitenizin açılış sayfasını düzenlemek üzere resimde görüldüğü gibi admin panel üst bar kısmında beliren Maintenance is On yazan bağlantıya tıklıyorsunuz. 
 


6- Açılan panelden resimde görüldüğü gibi gerekli açıklamaları belirtip üst butonu On (Açık) konumuna getiriyorsunuz. Bu panel üzerinden açılış ekranındaki açıklamalar, logonuz, arkaplan resminiz, yazı tipi gibi düzenlemeleri kolayca yapabilirsiniz. 
8- Yaptığınız düzenlemelerden sonra en alt kısımda bulunan Save changes butonuna tıklayarak yaptığınız düzenlemeleri kaydediyorsunuz. 9- Konumuzda bulunan örnekte yaptığımız düzenlemeler sonucu site açılışında aşağıdaki gibi bir ekran belirecektir. Sayfa içerisinde User login bölümünden de direk admin panel bağlantısı yapabilirsiniz. 
Önder TOMAR
CloudBunny.net

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır

Bunlarada Gözatın

Wordpress Menü Ekleme Sorunu Nasıl Çözülür? Menü Kaybolma Sorunu ve Çözümü

Wordpress sitenize menü ekleme çıkartma çok fazla menü eklendiğinde bazı hatalara neden olabilir....

Wordpress Nedir? Ne işe Yarar?

WordPress, tamamen açık kaynak kodlu olarak yazılmıştır. Kullanıcılara ücretsiz...

Wordpress Siteye Harita Ekleme Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Bu bölümde wordpress sitenizin iletişim kısmına veya herhangibir...

CloudBunny ile Web Siteniz 5 Dakikada Hazır!!! RESİMLİ ANLATIM

  CloudBunny Uygulama YükleyiciCloudBunny kontrol panelinize entegre durumda...

Wordpress Spam Yorumları Nasıl Engellerim? Akismet Kurulumu - RESİMİ ANLATIM

Akismet Nedir?Eğer wordpress kullanıcısıysanız yaşadığınız en büyük sorunlardan biri de...