IP Adresim Banlandı, Banımı Nasıl Kaldırırım? RESİMLİ ANLATIM

Sitenizde firewall kurallarımıza uygunsuz hareket eden kötü niyetli kullanıcılar veya botlar güvenlik duvarımız tarafından banlanmaktadır. Bazen güvenlik duvarı yanlış alarm verip banlamaması gereken ip adreslerini banlayabiliyor doğal olarak. Sistemin banladığı fakat senin güvendiğin ve banlanmasını istemediğin ip adresini beyaz listeye alarak bu sayede istemediğin banlanmaların önüne geçebilirsin.

Firewall Yöneticisi Genel Özellikler :

- Firewall (Güvenlik Duvarı) Bilgileri
- IP Adresini Onayla (Ban Kaldır)
- Geçici IP Onaylama
- E-mail ile Geçici IP Onaylama
- Güvenilir IP Adresleri Listesi Oluşturma


Bütün bunları size vereceğimiz müşteri paneli yardımı ile kolayca yapabilirsiniz. İp adresinizi alttaki resimli adımları takip ederek beyaz listeye alabilir banınızı kaldırabilirsiniz:

1- Öncelikle kullanıcı adı ve şifreniz ile beraber müşteri panelimize bağlandıktan sonra kontrol paneli menüsü içerisinden Firewall Yönetimi bölümüne giriş yapıyorsunuz.


2-
Kullanmış olduğunuz herhangibir hizmet üzerinden Detayları Görüntüle butonuna basıyorsunuz. 


IP Adresini Onayla (Ban Kaldır) : 

3-
Karşımıza çıkacak Firewall Yönetimi bölümünde sunucu taraflı bilgiler firewall durumu, açık portlar, banlanmış ülkeler ve ülkelere açık portlar gibi faydalı bilgiler yer almakta. Bu bölümdeki seçeneklerden IP Adresini onayla (Ban Kaldır) bölümüne tıklayarak banımızı kaldırmak üzere giriş yapıyoruz.


4-
Karşımıza çıkacak ip ban kontrolü bölümünde kullanmakta olduğunuz ip ve ip nizin ban durumunu görüntüleyebilirsiniz. IP Ban Kontrolü bölümündeki kutu içerisine banını kaldırmak istediğiniz ip adresini yapıştırıyorsunuz ve kontrolünü sağlamak üzere IP Adresini Kontrol Et isimli butona tıklıyorsunuz.


5-
 Kontrolünüzü sağladığınızda resimde görüldüğü gibi ipnizin ban durumu, banlanma sebebi ve ban tarihi gibi bilgilere ulaşacaksınız. Burada IP Adresindeki Banı Kaldır isimli butona basarak banınızı kaldırabilirsiniz.


6- İşleminiz başarı ile gerçekleştiği durumda resimdeki gibi yeşil kutu içerisinde IP Adresi Banlanmamış! uyarısı göreceksiniz.


Geçici IP Onaylama :

7- Firewall yönetimi ile kontrol edebileceğiniz bir başka özellikte geçici ıp onaylama özelliğidir. Bu seçenek sayesinde geçerli bir sebep belirterek ip adresinizi geçici bir süreyle beyaz listeye alabilirsiniz. Bunun için resimde gördüğünüz üzere IP Adresiniz ve ban kaldırma sebebi belirterek IP Adresini Geçici Onayla butonuna tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. 


E-mail ile Geçici IP Onaylama :

8- Firewall yönetimi ile kontrol edeceğiniz bir başka özellik ise e-mail adresiniz yardımı ile ip adresinizi onaylayabilme seçeneğidir. Bu seçenekte adındanda belli olduğu üzere e-mail adresinize gönderilecek bir mail yardımı ile ip adresinizi onaylatabilmenizdir. Bunun için resimde görüldüğü gibi banı kaldırılacak kişinin ismi ve email adresini belirterek Banı Kaldırmak İçin E-mail Gönder isimli butona basarak geçerli aderese mail gönderilmesi sağlanıyor.
 


9- E-mail yardımı ile banı kaldırmak için size gönderilecek e-mail içerisinde resimde görüldüğü kırmızı kutucuk içerisine alınmış linke tıklayarak onaylama işlemi yapmanız gerekecek. Bu linke tıklayarak müşteri panelimize bağlanacak ve onaylama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu sayede mail gönderdiğiniz kişinin ip adresi 10 gün süre ile beyaz listeye alınarak işlemi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.


Beyaz Listedeki IP Adresleri :

10- Bu özellik ile sunucu tarafında beyaz listeye aldığınız ip lerin oluşturulma tarihi ve bitiş tarihleri ile beraber görüntüleyebilir ve istediğiniz ip adresini beyaz listeden kaldırabilirsiniz.Önder TOMAR
CloudBunny.Net

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır

Bunlarada Gözatın

CloudBunny ile Web Siteniz 5 Dakikada Hazır!!! RESİMLİ ANLATIM

  CloudBunny Uygulama YükleyiciCloudBunny kontrol panelinize entegre durumda...

Nasıl Web Sitesi Satın Alabilirim? RESİMLİ ANLATIM

Sistem Nasıl İşliyor?Yeni bir web sitesi oluşturmak için öncelikle bir adet  alan adı (domain) ve...

Opencart 2.0 Kurulumu Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Bildiğiniz gibi opencart internette bir ürün satmaya yarayan açık kaynaklı PHP...

Cloud Bayi Hosting(RESELLER) Siparişi Nasıl yapılır?RESİMLİ ANLATIM

Bayi (Reseller) hosting nedir? Nasıl çalışır?Reseller (bayi) hosting ile kiralamış...

Sunucu Siparişi Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

Sunucu Nedir?Daha çok “Server” veya “Ana Makine” olarak bildiğimiz...