cPanel ile Sitedeki Dosya Uzantıları Nasıl Gizlenir? RESİMLİ ANLATIM


hotink

cPanel
aracılığı ile siteniz için birçok işlemi istekleriniz doğrultusunda aktif veya deaktif edebilirsiniz. Bunlardan biride sitenizin ftp'sinde bulunan dosya türlerini kategoriler halinde gizleyebilmenizdir. cPanel ile Sitedeki Dosya Uzantıları Nasıl Gizlenir? başlıklı konumuz yardımıyla resimli adımları takip ederek bu özelliği kolayca aktif edebilirsiniz. 

Hotlink korumasını güvenlik önlemi veya kullanım amacınıza göre birçok eylem için aktif edebilirsiniz. Herhangi bir web sitesi, sizin bant genişliğinizi çalıyor olabilir. Bu durumda korumayı etkinleştirmeniz faydalı olacaktır. Hotlink koruması etkinleştirildiğinde, diğer web siteleri belirtilen dosya türlerine web siteniz üzerinde doğrudan bağlanamaz. Ancak harici web siteleri, belirlemeyeceğiniz herhangi bir dosya tipine bağlanabilir. CloudBunny.Net üzerinden satın alacağınız cloud ssd hosting veya cloud ssd reseller paketlerimizden herhangi birini satın alarak bu özelliği ücretsiz kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek korumayı aktif edebilir, erişim izni vermek istediğiniz URL adreslerini listeleyebilirsiniz. 

1- Kullanıcı adı ve şifremiz ile cpanel girişi sağladıktan sonra güvenlik kategorisi içerisinden HotLink Koruması bağlantısına tıklıyoruz.

cpanel hotlink


2- Ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir panel çıkacaktır. Kırmızı kutucular içerisine alınmış alanlar üzerinde çeşitli konfigürasyonlar kullanabilirsiniz. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra en üst bölümde Etkinleştir bağlantısına tıklayarak korumayı etkinleştirebilirsiniz. Gördüğünüz ilk kutucukta erişim izni vermek istediğiniz url adreslerini belirleyebilirsiniz. Altındaki kutucukta yasaklamak istediğiniz dosya uzantılarını boşluksuz şekilde virgül ile ayırarak belirleyebilirsiniz. Hemen altında bulunan seçeneği aktif ederseniz doğrudan (https://www.siteadınız.com/ornek.jpg) erişimlere izin verecektir. Son olarak yasakladığınız uzantıların doğrudan erişimine izin vermiyorsanız en alt kutucuk içerisine belirteceğiniz url'ye direkt yönlendirme gerçekleştirebilirsiniz.

cpanel hotlink


cPanel güvenlik önlemleri ile alakalı çeşitli dökümanlara buradan ulaşabilirsiniz.


Önder TOMAR
CloudBunny.net

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır

Ayrıca okuyun

SSL Sertifika Yapılandırması Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

İnternetin hızla gelişmesi ve e-ticaret hacminin artması ile birlikte e-ticaret siteleri başta...

.Htaccess ile https (SSL) Yönlendirmesi Nasıl Yapılır?

Google kısa zaman önce SSL Sertifikası kullanılan sitelerin önemsendiğini belirtmesi üzerine...

cPanel ile Site Dizinleri Nasıl Şifrelenir? RESİMLİ ANLATIM

cPanel ile birçok güvenlik önlemi almanız mümkün. Herhangi bir nedenle sitelerinizin dizinlerini...

Google Authenticator Nedir? Ne İşe Yarar ?

Birçok website yöneticisi verilerinin gizliliği nedeniyle güvenliğe büyük önem vermektedir....