cPanel ile Mail Hesabına Otomatik Yanıtlayıcı Nasıl Eklenir? RESİMLİ ANLATIM

cPanel gelişmiş kontrol paneli sayesinde birçok işleminiz kolaylaştırdığı gibi mail hesaplarınıza oluşturacağınız otomatik yanıtlama mailleri ilede ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün. Belirli bir hesaba e-posta gönderen herhangi bir kişiye tekrar mesaj atarak otomatik cevap vermek için otomatik yanıtlayıcıları kullanabilirsiniz. Tatildeyseniz veya müsait değilseniz veya bir destek e-posta adresinden göndermek istediğiniz genel bir mesajınız varsa, iletim raporu göndermek istiyorsanız, otomatik yanıtlayıcıları kullanabilirsiniz. Otomatik yanıtlayıcı eklemek için aşağıdaki resimli adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
 
Not: Her otomatik yanıtlayıcıyla aynı adrese sahip olan bir iletici veya e-posta hesabı oluşturmazsanız, otomatik yanıtlayıcı aldığı postayı atmadan önce sadece işleyecektir.

1- Öncelikle panelimize kullanıcı adı ve şifremizle birlikte giriş sağlıyoruz. Ardından Posta kategorisi içerisinde Otomatik Yanıtlayıcılar bağlantısına tıklıyoruz.2- Açılan panel üzerinde genel bilgiler ve eklediğiniz yanıtlayıcıları listeli şekilde görebilir, düzenleyebilirsiniz. Yeni yanıtlayıcı eklemek üzere Otomatik Yanıtlayıcı Ekle bağlantısına tıklıyoruz.3- Açılacak panelde resimde gördüğünüz gibi bizden yanıtlanacak e-posta adresi(Eklenmiş olması gerekmektedir.), yanıtlayanın ismi(Otomatik gönderilen mailde görüntülenecek isim), cevap konusu(Otomatik mesaj konusu) ve içeriğini(Otomatik mesaj içeriği) girmemizi isteyecektir. Ana metin bölümünde HTML içerik(Ana metin bölümünün hemen üstündeki seçeneği işaretleyerek kullanabilirsiniz.) ve "%subject%, %from%, %email%" gibi etkileri kullanmanız mümkün. Gerekli bilgileri kendinize göre doldurduktan sonra Oluştur bağlantısına tıklayarak otomatik yanıtlayıcınızı oluşturabilirsiniz. Yanıt mesajını biçimlendirmek için aşağıdaki etiketleri kullanabilirsiniz:

%subject% = Otomatik yanıtlayıcı tarafından alınan mesajın konusu.
%from% = Otomatik yanıtlayıcı tarafından alınan mesajın göndericisi.
%email% = Gelen e-posta göndericisinin adresi.4- Resimdeki uyarıyı görüyorsanız otomatik yanıtlayıcı mail hesabınıza eklenmiştir. Bu işlem sonunda e-postanıza gelen tüm maillere cevap olarak düzenlediğiniz metin ve başlık altında otomatik olarak iletilecektir.

Önder TOMAR
CloudBunny.net

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır

Ayrıca okuyun

Google mod-pagespeed Modülü Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nedir?

Mod_Pagespeed Nedir?Google Mod_pagespeed açık kaynak kodlu...

Google Adsense Nedir? Google Adsense İle Siteme Nasıl Reklam Alırım? Üyelik Ve Aktivasyon Süreci

Google Adsense Nedir? Google Adsense, blog ve site yayıncılarının, içerikleriyle ilgili...

Backlink Nedir? Neden Gereklidir?

Backlink Nedir?Backlink kavramının sözlük anlamına bakarsak "geri bağlantı" anlamına...

Wordpress Siteye Google Analytics Kodu Nasıl Eklenir? RESİMLİ ANLATIM

Google Analytics ile birlikte sitenize ait ziyaretçi verilerinizi düzenli ve...

SEO Nedir? SEO Optimizasyonu Nasıl Yapılır? İyi Bir SEO İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

SEO Nedir?Web siteniz gerek tasarımı, gerek içeriği açısından son derece doyurucu...