Backup Server'dan Yedeğimi Nasıl Geri Yükleyebilirim? RESİMLİ ANLATIM

CloudBunny farkıyla farklı sunuculara backup uygulamamız ile içiniz rahat edecek ve verilerinizin kaybolma riskini sıfıra indirecektir. Ayrıca günlük ve aylık olarak düzenli alınan yedeklerinizi cPanel aracılığıyla bizimle iletişime geçmeden birkaç adımda istediğiniz bölümün ( Anadizin, public_html, veritabanı, e-mail, istediğiniz herhangibir klasör) yedeğini geri yükleyebileceksiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
 
1- Öncelikle kullanıcı adı ve şifremizle cPanele bağlanıyoruz. Ardından CloudBunny Special kategorisi içersinden Günlük Otomatik yedekler adlı işlemimizi gerçekleştireceğimiz eklentiye tıklıyoruz.
 
 
2- Ardından açılacak panelde yedek yüklemek istediğimiz bölüm seçeneklerini ve alt kısımda genel olarak alınmış yedek tarihlerini göreceğiz. Resimde gördüğünüz gibi sırasıyla anadizin, public_html, e-mail, istediğiniz herhangibir klasör ve veritabanı seçenekleri var. Bunların içerisinden ihtiyacımızı karşılayacak olanı seçerek işleme devam ediyoruz
 
 
3- Biz örnek olarak ana dizinin yedeğini geri yükle seçeneğini seçiyoruz. Karşımıza çıkacak seçeneklerde backup yükleme sonrası raporun gönderileceği mail adresi ve daha önce alınmış yedekleri tarihleriyle beraber görüntüleyeceğiz. Raporun gönderileceği maili ve istediğiniz tarihte alınmış yedeği seçiyorsunuz.
 
 
4- Gerekli seçenekleri belirttikten sonra Restore isimli butona basarak yedeğinizi geri yükleme işlemini başlatabilrsiniz. 
 

Önder Tomar
CloudBunny.Net

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır

Bunlarada Gözatın

GD Desteği Nedir? Ne İşe Yarar? GD desteğiniz varmı?

GD, Php nin Grafik oluşturmak ve var olan grafikleri açıp üzerinde oynama yapacağımız...

Sunucu SSH portunu değiştirme

SSH portunuzu değiştirmeniz Brute Force saldırılarına karşı büyük...

Bitdefender AntiVirüs Kurulumu

Centos ve Fedora içinKod:wget...

Google Apps Wizard Nedir? Nasıl Aktif Edilir? RESİMLİ ANLATIM

Google Apps Wizard Nedir?Bu araç günlük çalışma Google Apps ile kurulum...

SSL Sertifika Yapılandırması Nasıl Yapılır? RESİMLİ ANLATIM

İnternetin hızla gelişmesi ve e-ticaret hacminin artması ile birlikte e-ticaret siteleri başta...